Urganch aeroporti vaqtinchalik yopiladi
Urganch aeroporti uchish-qoʻnish yoʻlagi rekonstruksiya qilinishi munosabati bilan 20-iyuldan 7-avgustgacha yopiladi. Bu davrda barcha rejalashtirilgan reyslar Nukus xalqaro aeroportiga yoʻnaltiriladi.
Urganch aeroporti uchish-qoʻnish yoʻlagida rekonstruksiya ishlari olib borilishi munosabati bilan 20-iyuldan 7-avgustga qadar yopiladi. Bu haqda “Uzbekistan Airports” xabar berdi.
Maʼlum qilinishicha, rekonstruksiya vaqtida oldindan rejalashtirilgan barcha reyslar Nukus aeroportiga yoʻnaltiriladi. Yoʻlovchilarga Nukus va Urganch aeroportlari oʻrtasida bepul transfer xizmati taqdim etiladi hamda yoʻlovchilar joʻnab ketish va uchib kelishda avtobuslar yordamida manzil aeroportiga olib boriladi.
Shu maqsadda har bir yoʻnalish boʻyicha toʻliq avtobuslar qatnovi jadvali tuzib chiqilgan boʻlib, mazkur jadval bilan bu yerda tanishib chiqish mumkin.