Покистон билан имтиёзли савдо соҳасида ҳамкорлик қилинади
Президент қарорига мувофиқ, Ўзбекистан билан Покистон ҳукумати ўртасида имтиёзли савдо тўғрисида битим тасдиқланди. Мазкур битим 2022 йил 3 мартда Исломобод шаҳрида имзоланган
Покистон Ислом Республикаси билан имтиёзли савдо соҳасида ҳамкорлик қилинади. Бу бўйича «Халқаро шартномани тасдиқлаш тўғрисида»ги Президент қарори қабул қилинди.
Қарорга мувофиқ, Ўзбекистан билан Покистон ҳукумати ўртасида имтиёзли савдо тўғрисида битим тасдиқланди. Мазкур битим 2022 йил 3 мартда Исломобод шаҳрида имзоланган.
Шунингдек, Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлиги ҳамда Божхона қўмитаси ушбу халқаро шартномани амалга ошириш учун масъул бўлган ваколатли органлар этиб белгиланди.
Вазирлар Маҳкамаси ҳамда тегишли вазирлик ва идораларнинг раҳбарлари эса ушбу халқаро шартнома кучга кирганидан кейин Ўзбекистоннинг мажбуриятлари бажарилишини таъминлайди.